top of page

בעלים והנהלת החברה

שמעון ורזגר

בעלים, מודד מוסמך

אריה פישמן

בעלים, מודד מוסמך, מגשר, התמחות שימור

בוגר בית הספר הגבוה למדידות בחולון (1968), מודד מוסמך (רשיון מספר 418). בעלים של משרד פרטי מאז שנת 1974, ומאז שנת 1999 שותף בכיר בחברת מדבא מדידות והנדסה. מר ורזגר הוא בוגר הפקולטה למשפטים במכללת שערי משפט בהוד השרון ובעל תואר LL.B (2004). כמשפטן, משמש שמעון ורזגר כעד מומחה מטעם בתי משפט במגוון תיקים בנושאי מקרקעין. החל משנת 2004 משמש כמודד מבקר מטעם המרכז למיפוי ישראל.

בוגר בית הספר הגבוה למדידות בחולון (1966), מודד מוסמך (רשיון מספר 368). בשנת 1975 היה ממקימי חברת "עידן מחשבים", החברה הפרטית הראשונה בארץ שסיפקה שרותי חישוב ושרטוט אוטומטיים למדידות והנדסה. בשנת 1975 החל את דרכו כמודד עצמאי והקים את חברת "אויומפ", מכון למיפוי מצילומי אויר לביצוע מדידות קרקעיות (בשותפות עם אריה דינור). מאז שנת 1999 אריה הוא שותף בכיר בחברת מדבא מדידות והנדסה. בשנת 2001 סיים את לימודי הגישור למנהלים, במסגרת בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה. בשנת 2008 סיים את לימודי התעודה בתכנית בנושא שימור המורשת הבנויה, בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב.

כחלק מפעולותיו לשימור מורשת מקצוע המדידות, ההנדסה ותולדות הצילום בארץ, הקים אריה מוזיאון ייחודי ועשיר. המוזיאון, הממוקם במשרדי חברת מדבא, מכיל עשרות מכשירי מדידה ושרטוט עתיקים וכן צילומים היסטוריים, חלקם צולמו על גבי זכוכית ואחרים סטריאוסקופים. בנוסף, ניתן למצוא במוזיאון אוסף מפות עתיקות, שהפריטים בו פותחים אשנב לחיי ונופי ארץ ישראל (בדגש על ירושלים) והלבנט משלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20.

20180304_142058crop.jpg
20180304_141953crop.jpg

מוטי אליהו

מודד מוסמך, בוגר יחידת המיפוי בצה"ל, תואר ראשון מדעי החברה/ניהול.

בשנת 1988 סיים לימודי אדריכלות במסלול הנדסאי אדריכלות במכללה הטכנולוגית אורט גבעתיים. עם גיוסו לשירות הצבאי, שובץ ביחידת המיפוי של צה"ל, במסגרתה סיים קורס פוטוגרמטריה, ועסק בתחום המיפוי הפוטוגרמטרי המבצעי ופענוח תצלומי אויר. עם סיום שירותו הצבאי, עבד בחברת "טכנולוגיות מיפוי" ובמסגרתה נשלח כמדריך לסניף החברה בארה"ב. בשנת 1999 נמנה על צוות מקימי חברת מדבא, ומאז משמש כמנהל שותף של החברה. בפעילותו בחברה, מוביל מוטי את תחום צילומי האויר, הפוטוגרמטריה וייצור אורתופוטו.

שלי ורזגר

מודד מוסמך

מנהל פרויקטים

B.Sc מדעי הים והסביבה הימית

20180304_132647crop.jpg

שלי החל את עבודתו בחברת מדבא בשנת 2006, כמנהל לוגיסטי בפרויקטים רחבי היקף מתחום המדידות וההנדסה. כחלק מעבודתו, נדרש שלי לתיאום עם גורמים ורשויות מקומיות וכן להבטחת פריסתו והתקנתו של הציוד לקראת תחילת העבודה, בחלקה באזורים מרוחקים חסרי תשתית בסיסית. בשנת 2007 שב ארצה לקראת לימודי BSc., במדעי הסביבה והים, מכללת רופין. עם סיום לימודיו בשנת 2009, שב לעבודה במסגרת מדבא והחל להתמחות בתחום מערכות המידע הגיאוגרפיות. במקביל, משמש שלי כמנהל פרויקטים מתחום המדידות וההנדסה בחברה.

20180304_141801.jpg

מחלקות החברה

מחלקת פוטוגרמטריה

מחלקת הפוטוגרמטריה כוללת צוותים של מפענחים פוטוגרמטרים מנוסים, ומורכבת ברובה יוצאי יחידת המיפוי הצה"לית. בנוסף, ניתן למצוא במחלקה אנשי עיבוד תמונה וכן שרטטים המתמחים בעיבוד מידע פוטוגרמטרי, תוך התאמתו לסטנדרטים ונוהלי הגשת תכניות מקובלים.

מחלקת מדידות שדה

צוותי מחלקת מדידות השדה של החברה מורכבים מאנשי שטח ותיקים ומנוסים, בעלי נסיון במאות פרויקטים, בארץ ובעולם. לאנשינו התנסות במגוון תחומי המדידות (מדידות חוץ ופנים וכן מדידת חזיתות), בתנאי שטח מגוונים, תוך שימוש בכל כלי ועזרי המדידה הנפוצים כיום (GPS, Total Station וכו').

מחלקת קדסטר

מחלקת פרצלציה/קדסטר של חברת מדבא עוסקת בכל הקשור לנושא הסדרי ורישום המקרקעין. למדבא נסיון ארוך שנים בתחום זה בניהול בעלויות קרקע, במגוון רמות – אדמות מדינה כמו גם בבעלות פרטית (לחברה נסיון בביצוע רישום והסדר מקרקעין גם באזורים שמעבר לקוו הירוק). במחלקה עובדים מהנדסים גיאודטיים ומומחים בתחום המשפט עם התמחות בנושאי מקרקעין. מדבא משלבת מגוון טכנולוגיות מתחום מערכות המידע הגיאוגרפיות לצרכי נהול, מעקב ומימוש הסדרי המקרקעין של לקוחותיה. לחברה היכרות מעמיקה ונסיון עשיר בתחום, עבור לקוחות ציבוריים ופרטיים כאחד.

מחלקת אורתופוטו

למחלקת האורתופוטו של החברה נסיון רב בתחום הצילום האוירי והפקת אורתופוטו, נסיון המתפרס על פני כ–140,000 קמ"ר, במגוון משימות צילום, ארץ ובחו"ל. במחלקה ניתן למצוא אנשי צילום (עם נסיון של מאות שעות טיסה תחת תנאי מזג אוויר מגוונים), גריפקאים ומעצבים. בנוסף, לצוות המחלקה נסיון רב ומעשי בהתאמתם של מגוון מטוסים לצרכי משימות הצילום.

מחלקת GIS

לאנשי מחלקת ה GIS של החברה היכרות מעמיקה ונסיון רב בשילוב של עולם מערכות המידע הגיאוגרפיות עם תחום המדידות והמיפוי. בנוסף, כמשרד בעל נסיון עשיר בפרויקטי תכנון, רותמים אנשי המחלקה מגוון כלי וטכניקות GIS, לטובת תהליכי תכנוניים, הן ברמה הלאומית (תכניות מתאר ארציות ומחוזיות) והן ברמה המקומית (תב"ע ותכניות מפורטות אחרות). במחלקה פותחו מגוון כלים מבוססי Desktop, WEB ו – mobile, המסייעים בניהול הפן המרחבי של פרויקטים עתירי שטח, בארץ ובעולם. כמשרד בעל יכולת מענה על מכלול הצרכים הנדרשים להוצאתם לפועל של פרויקטים עתירי שטח, מוסיף תחום ה GIS נדבך טכנולוגי חשוב במעלה לארגון, אחסון וניתוח המידע.

bottom of page